Logo
Logo

O webu...

Vážení návštěvníci,

právě se nacházíte na stránkách, které byly v roce 2011 vytvořeny jako prezentace dat z vlastní meteostanice v Plzni-Vinicích. Postupem času se stránky staly jako rozcestník k informacím o počasí a to jak k aktuálnímu stavu, tak i k předpovědím, za účelem rychlejšího a pohodlnějšího přístupu k těmto datům.

Jak čas plynul, došlo v roce 2017 rozšíření vlastní sítě meteostanic s webkamerou o další lokalitu kterou je Malinec.
O rok později v roce 2018 přibyla další meteostanice v Radinovech.


Na stránkách je k dispozici fotogalerie z turistických výletů po Šumavě, která se postupně doplňuje. Veškeré fotografie zde zveřejněné jsou sice s nižším rozlišením, avšak bez jakýchkoliv počítačových úprav.
Smyslem je přiblížit překrásnou šumavskou přírodu co možná nejvěrněji tak, jak byla vnímána lidským okem v době vytvoření snímků, t.j. bez jakéhokoliv zkrášlování pomocí počítačových programů.


Tyto stránky jsou zaměřeny na oblast Plzeňského kraje, jihozápadních Čech a Šumavy, nicméně lze zde okrajově nalézt i informace z jiných krajů republiky.

Data na těchto stránkách pocházejí z různých zdrojů na internetu, proto nemůže být zaručena jejich aktuálnost či přesnost. U přebíraných zdrojů je vždy uveden zdroj dat.


Informace ohledně osobních údajů, které jsou shromažďovány pro analytické účely při návštěvě této webové stránky, naleznete na následujícím odkazu.

Informace o ochraně osobních údajů na tomto webu