Logo
Logo

Hydrologická předpověď - ČHMÚ

Aktuální hydrologická situace a předpokládaný vývoj na tocíchv ČR dnes odpoledne 28.09.2022 a zítra 29.09.2022
Datum a čas vydání: 28.09.2022 12.00 SELČ

Situace:
Hladiny vodních toků na našem území jsou převážně setrvalé nebo slabě kolísají. Mírné vzestupy v důsledku spadlých srážek vykazují toky v povodí horní Vltavy po VD Lipno a horní Otavy po Sušici. V porovnání s dlouhodobými zářijovými průměry se průtoky pohybují v širokém rozmezí hodnot, nejčastěji od 30 do 150 % Qm. Více vodné jsou toky v povodí dolní Sázavy, dolní Berounky, Klabavy, horní Otavy a Nežárky, kde se průtoky pohybují nejčastěji v rozmezí 2-5násobku Qm.

Předpokládaný vývoj:
Během dnešního a zítřejšího dne budou hladiny většiny vodních toků nadále setrvalé nebo budou kolísat v závislosti na srážkových úhrnech. Mírné vzestupy také očekáváme v důsledku dotoku na střední a dolní Otavě.

ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Čekal

Aktuální hydrologická situace a předpokládaný vývoj na tocíchv povodí Berounky dnes odpoledne 28.09.2022 a zítra 29.09.2022
Datum a čas vydání: 28.09.2022 11.00 SELČ

Situace:
Hladiny toků v povodí jsou slabě rozkolísané. Průměrné denní průtoky v povodí Berounky se pohybují v širokém rozmezí 50-295 % dlouhodobého průměru (Qn) za měsíc září, přičemž nejnižší průtoky jsou v povodí Střely a Rakovnického potoka a nejvyšší v povodí Klabavy.

Předpokládaný vývoj:
Hladiny budou většinou kolísat kolem současné úrovně.

ČHMÚ, RPP Plzeň / Pavel Kopeček

Aktuální hydrologická situace a předpokládaný vývoj na tocíchv povodí horní Vltavy dnes odpoledne 28.09.2022 a zítra 29.09.2022
Datum a čas vydání: 28.09.2022 11.00 SELČ

Situace:
Déšť zvedl hladiny šumavských řek. Výraznější vzestupy jsme zaznamenali v povodí horní Otavy po Sušici, mírnější v povodí Vltavy nad VD Lipno. Na ostatních tocích zůstaly hladiny setrvalé nebo mírně rozkolísané. Vodnosti jsou stále nadnormální, v povodí Otavy až několikanásobně větší než dlouhodobý zářijové průměr.

Předpokládaný vývoj:
Ve středu opět čekáme silně srážky na Šumavě, a proto zde hladiny budou výrazněji kolísat. Na střední a dolní Otavě čekáme mírný vzestup vlivem dotékání vody z horních úseků řeky. V ostatních částech povodí zůstanou řeky setrvalé nebo mírně rozkolísané.

ČHMÚ, pobočka České Budějovice / Tomáš Vlasák


ČHMÚ
Více informací o hydrologické situaci a předpovědi naleznete na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu