Logo
Logo

Fotogalerie

07.10.2015 - Kvilda - Tetřev

Po žluté značce směrem k Tetřevu se Kvilda ztrácí z dohledu... Východní svah hory Tetřev těsně pod vrcholem Pohled na vrchol hory Tetřev Pohled na vrchol hory Tetřev od prameniště nad Kvildou Prameniště nad Kvildou ležící již v 1. zóně NP Tůňka u pemeniště nad Kvildou Na cestě zpět do Kvildy Pohled na Kvildu (místní část Vilémov)

Tetřev - (německy Hanifberg, podle toho pro některé místní Hanišperk). Výrazný kupovitý suk 2,5 km západně od Kvildy. Nejvyšší bod Modravských plání, asymetrický rulový vrchol s vrcholovou skalkou dosahující 1260 metrů.
Díky invazi lýkožrouta smrkového jsou na severním svahu rozsáhlé mýtiny. Nabízí se z ní výhled na Sokol přes Březovou horu, Huťskou horu, celou Jezerní slať, dvojici tisícovek Přílbu a Orel a na nedalekou Lapku. Z mýtiny pod vrcholem je možné vidět masiv Boubínu.
Na východním úpatí a svahu Tetřeva až do nadmořské výšky 1150 metrů se rozkládá Prameniště nad Kvildou, vrchoviště chráněné v I. zóně národního parku. Severozápadní svah, poblíž silnice spojující Kvildu s Modravou, pokrývá Tetřevská slať.


Sdílet e-mailem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet přes WhatsApp Sdílet přes Telegram