Logo
Logo

Fotogalerie

19.09.2015 - Srní - Oblík - Tříjezerní slať - Hauswaldská kaple

Pohled na kopec Spálený (1013 m n.m.) Na louce u býv. Horní Zelené Hory Vlevo vpředu kopec Spálený (1013 m n.m), na horizontu uprostřed Huťská hora (1187 m n.m) Vyhlídka Zelená hora (cca. 1150 m n.m.) pohled na okolí obce Srní a na Huťskou horu a Zhůří. Mezi Vaňkovou cestou a rozcestím pod Oblíkem Na cestě k vrcholu Oblíku Na cestě k vrcholu Oblíku - pohled směrem k Poledníku Závěrečné stoupání pod vrcholem Oblík Pohled z vrcholu Oblíku (1225 m n.m.) na masiv Roklanů Pohled do vnitrozemí. Vpravo Srní, uprostřed kopec Spálený a za ním vlevo Křemelná (1125 m n.m.) Cesta k Tříjezerní slati Tříjezerní slať Hakešická cesta a Vchynickotetovský kanál Studánka Na Kostelním vrchu Býv. Hauswaldská kaple Kříž u odbočky ke kapli Vydrýsek na kanále :) Odsud odtéká voda pro vodní elektrárnu Vydra na Čeňkově Pile.

Oblík - (německy Steiningberg) Nachází se v katastrálním území Prášily zhruba 4,5 km jihozápadně od Srní. Je to výborné rozhledové místo a s výškou 1225 metrů také 100. nejvyšší hora Česka.
Oblík je jedním z nejlepších šumavských vyhlídkových vrcholů. Kruhový výhled umožňuje vrcholová skála na dříve odlesněné plošině (důsledek kůrovcové kalamity a polomů). Dnes zde však roste nový les a výhled bude do několika let zakryt. Z Oblíku jsou vidět na západě Poledník, na severu Kašperk, Srní, na východě Huťská hora, Boubín, Černá hora, na jihu Velká Mokrůvka, Luzný, Roklan.
V jihovýchodním sedle (1066 m) se nachází rašeliniště Tříjezerní slať. Na jižním svahu u Javořího potoka se nachází Javoří pila (1030 m), kde do roku 1950 stávala hájenka s hostincem U Tetřeva. Po roce 1950 zde byl postaven Objekt 6. roty 7. brigády Pohraniční stráže. Dnes je tu pouze turistické rozcestí a jsou zde sotva patrné základy dřívějších staveb.


Sdílet e-mailem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet přes WhatsApp Sdílet přes Telegram