Logo
Logo

Fotogalerie

28.05.2014 - Kvilda - pod Tetřevem - Jezerní slať

Teplá Vltava Po cestě pod horou Tetřev Kvildský potok Kvilda-Perla: Kvildský potok Cesta k Jezerní slati Terénní stanice Pohled z vyhlídkové věže na Jezerní slati Pohled přes Jezerní slať na v mlze se ztrácející vrchol hory Sokol (1253 m n.m.) Dřevěný chodník do nitra rezervace na Jezerní slati :) Pohled ke Kvildě od rozcestí U Tremlů

Jezerní slať - Jedná se o známý mokřad v horském sedle mezi Kvidou a Horskou Kvildou, název má podle malého a dnes již rašeliníky zarostlého jezírka. Rezervací byla slať vyhlášena v roce 1933, v roce 1969 pak byla rezervace rozšířena na 109 ha.
V místě najdeme i dvoupatrovou vyhlídkovou věž, odkud je pěkný pohled do rašeliniště. Od rozhledny se můžete vydat dále po dřevěném chodníku asi ještě 400 metrů a nahlédnout do rezervace.
Slať odvodňuje Hamerský potok do Vydry a Kvildský potok do Teplé Vltavy. Pravá část je uměle odvodněná a zčásti odtěžená, těžba zde byla ukončena v roce 1933 vyhlášením rezervace. Hloubka rašeliny je 2,5 m; nejvyšší mocnost pak 7,5 m.


Použité zdroje:

- KVILDA A OKOLÍ : Jezerní slať [online]. Web: http://www.sumavanet.cz/kvilda/fr.asp?tab=snet&id=2785


Sdílet e-mailem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet přes WhatsApp Sdílet přes Telegram