Zprávy z internetu

Kategorie: Šumava

15.08.2018 18:14
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Volary – Šumava, pohlednice odeslaná v roce 1999 Foto: Otomar NOVOTNÝ        
15.08.2018 15:04
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Odhalte ztracená tajemství dávných předků a vydejte se do nitra temné hradní zříceniny za bájnými tajemstvími. Čeká vás noční výprava do hradu spojená s pátráním po stopách jeho konkrétního obyvatele. Víme toho opravdu dost na to, abychom si mohli dovolit zhodnotit osobnost posledního hejtmana nebo-li purkrabího na Kašperku? Jaké autentické stopy po jeho životě je možné po několika stech letech na hradě večer objevit? Noční prohlídky hradu Kašperk se budou konat od čtvrtka 16. srpna do soboty 18. srpna. Začátky prohlídek vždy od 20.30 • 21 • 21.30 • 22 •  22.30 • 23 hodin. Pro zájemce o tyto speciální prohlídky bude hrad otevřen od 20 hodin, doporučujeme vstupenky zakoupit online nebo provést telefonickou rezervaci prohlídky. Parkoviště je vzdáleno cca 1200 metrů od hradu, počítejte proto s časovou rezervou na pěší přesun. Více informací naleznete na www.kasperk.cz Text a foto: iŠUMAVA      


15.08.2018 13:20
Aktuálně.cz
Šumava

Bakala v úterý v tiskovém prohlášení uvedl, že by jeho výpověď před komisí sloužila k politickému tlaku na soudy.


15.08.2018 12:58
iŠumava
Šumava

Výrobci nebo zemědělci, kteří vyrábějí či pěstují své produkty na území okresů Domažlice, Klatovy, Prachatice a Český Krumlov a provozovatelé, nabízející služby v cestovním ruchu (ubytovací či stravovací služby a zážitky) na území okresů Klatovy, Prachatice a Český Krumlov, mohou podávat své žádosti o značku, do podzimního kola certifikace je uzávěrka 15.9.2018.


14.08.2018 07:31
Novinky.cz
Šumava
[ilustrační obrázek]

Hasiče na Prachaticku zaměstnal v noci na pondělí požár v obci Stachy, kde kolem čtvrté hodiny hořel tzv. Královácký dvorec s názvem U Babků. Historická stavba je soukromý rekreační objekt a v době požáru bylo uvnitř devět lidí. Všichni stihli vyběhnout ven před příjezdem hasičů a nikomu se nic nestalo.


13.08.2018 18:40
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Pozdrav ze Šumavy: Pramen Vltavy, Plešné jezero,  Medvědí kámen, Schwarzenberský kanál, Nová Pec, Stožecká kaple Nedatovaná pohlednice        


13.08.2018 12:04
Novinky.cz
Šumava

Novou atrakci letos pro turisty připravila šumavská Železná Ruda. K Černému jezeru se nyní zájemci mohou vypravit speciálním silničním vláčkem, který vyjíždí ze Železné Rudy. O novinku je podle místního starosty Michala Šnebergra velký zájem.


13.08.2018 11:04
Aktuálně.cz
Šumava

Sto let byla voda ze Šumavy co nejrychleji odváděna, aby se mohlo hospodařit i na podmáčených loukách a v lesích. Dnes se snažíme o pravý opak.


12.08.2018 21:25
Za krásnější Vimperk
Šumava

Program společenských a kulturních akci LÉTO POD BOUBÍNEM – Vimperk červenec – září 2018 je ZDE VIMPERSKÝ KAŠPÁREK: Divadelní přehlídka pro děti, Vimperk – červenec až září 2018 – program ZDE KINO ŠUMAVA VIMPERK: Balkánské filmové léto – program ZDE   Pranostiky na srpen – ZDE   Přehled kulturních a společenských akcí na Vimpersku i jinde je ZDE   KAM DNES NA OBĚD? Co dobrého připravili kuchaři v hotelech a restauracích ve Vimperku a okolí? Vyberte si z nabídky ZDE   Pondělní vedra ukončí studená fronta s bouřkami   Před studenou frontou, která začne v pondělí později odpoledne postupovat z Německa do Čech, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu. V pondělí bude po většinu dne slunečné počasí bez srážek. Odpolední teploty vystoupí na 30 až 34 °C. Až později odpoledne a večer začne v Čechách od západu přibývat oblačnost, místy i s přeháňkami nebo bouřkami. Ojediněle mohou být bouřky i silné doprovázené kroupami, přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm a nárazy větru kolem 20 m/s. První bouřky se mohou objevit na západě Čech kolem 18. hodiny. Největší pravděpodobnost výskytu silných bouřek je však na východě a severovýchodě Čech a na Vysočině, kam by ale fronta s bouřkami měla dorazit až před půlnocí. Přiložená mapa ukazuje pravděpodobnost výskytu silných bouřek v jednotlivých krajích ČR ve večerním termínu (18-22hod) a v noci na úterý (22-03hod).                


10.08.2018 18:37
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Boubín – pohlednice z devadesátých let Foto: Vladimír VIENER        
09.08.2018 21:34
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Pohlednice Prachaticko z devadesátých let Husova lípa v Chlístově – Libín – Křišťanovický rybník – Prachatice Foto: Vladimír VIENER        


09.08.2018 12:30
Prachatický deník
Šumava

Vimperk – Na přírodovědnou vycházku do okolí Vimperka, která vedla mimo jiné i za včelami, se vydali zájemci společně s Jakubem Hromasem a Jakubem Hubáčkem z vimperské Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava.


08.08.2018 19:07
Za krásnější Vimperk
Šumava

Šumava, 8. srpna 2018 – Šestapadesátiletý muž z Rakouska dnes dopoledne zkolaboval během výletu na horském kole několik metrů pod vrcholem Poledníku. První informace o události se dostala členům Horské služby ze stanice v Prášilech prostřednictvím SMS zprávy aplikace Záchranka krátce po čtvrt na jedenáct. „Ihned jsem vyrazil v terénním automobilu a cestou volal dispečink linky 155 Plzeňského kraje. Jeho operátor mi řekl, že muž je bez známek života, ale nedošlo k úrazu po pádu z kola,“ popsal okolnosti výjezdu Petr Pospíšil ml., zasahující člen Horské služby Šumava s tím, že cyklista prý zastavil, postěžoval si na nevolnost a svezl se na zem. Na místě už několik dalších cyklistů a turistů provádělo laickou resuscitaci. „Pacienta jsem si od nich převzal a okamžitě nasadil Automatický externí defibrilátor. Ten však nedoporučil ani jeden výboj, protože i přes naši snahu obnovit pánovi srdeční činnost nedošlo ani k náznaku zlepšení stavu,“ uvedl k resuscitaci Petr Pospíšil ml. Dodal, že asi dvacet minut po jeho příjezdu doletěl na Poledník vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Plzně-Líní. Posádka vrtulníku na místě přistát nemohla, proto pomocí palubního jeřábu spustila k pacientovi lékařku se záchranářkou. „Lékařka muže ihned zaintubovala a nasadila přístroj Lucas, který provádí sám automaticky nepřímou masáž srdce. Všechny snahy ale byly marné a krátce po jedenácté byla paní doktorka nucena konstatovat smrt,“ řekl Petr Pospíšil ml. a doplnil, že zesnulého cyklistu si pak převzala Policie ČR. „Apeluji na všechny návštěvníky našeho pohoří, zejména pak na cyklisty, aby v současném klimatu nepřeceňovali své síly. I na vrcholcích hor panují silná horka a pokud má někdo dispozice k náhlé srdeční příhodě, měl by být opatrný a volit snazší trasu,“ varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Podle něj za současných podmínek riskují především starší lidé, zejména s nadváhou a osoby, které trpí problémy s krevním tlakem.   HORSKÁ SLUŽBA ŠUMAVA      


08.08.2018 19:06
QAP.cz
Šumava
[ilustrační obrázek]

Obrovské nasazení u turisty, který zkolaboval, prokázali záchranáři ve středu na Šumavě. Bohužel ani spouštění lékářky z vrtulníku muži život nezachránilo.


08.08.2018 18:12
Za krásnější Vimperk
Šumava

  Pohlednice Šumavy vydaná v roce 2016 Foto: Ivan Rillich      


08.08.2018 15:21
Novinky.cz
Šumava
[ilustrační obrázek]

Tragicky skončil pro 56letého Rakušana středeční výšlap na horském kole k rozhledně Poledník na západočeské straně Šumavy. Muž během prudkého stoupání za horkého počasí zkolaboval, přivolaným záchranářům už se ho nepodařilo oživit.


Strana 1 z 117